Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych sterowników PLC urządzenia stosowane w automatyce mogą działać jeszcze efektywniej!

Automatyka coraz częściej stosowana jest w procesach produkcyjnych, w infrastrukturze, a także w budynkach. Jednym z elementów pozwalających na korzystanie z rozwiązań automatycznych są sterowniki PLC (ang. programmable logic controller), które aktualnie dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Sterowniki te pozwalają na automatyczne sterowanie pracą maszyn lub urządzeń zgodnie z zapisanym w pamięci algorytmem. Cykliczny obieg pamięci programu sterownika umożliwia prowadzenie nawet bardzo złożonych operacji.

Obecnie dostępne sterowniki PLC znacząco różnią się od podstawowych sterowników dedykowanych stosowanych przed laty – nie tylko dają szersze możliwości zastosowania, ale także są o wiele prostsze w obsłudze!

Sterowniki PLC – dopasowane do każdej instalacji

Podczas gdy sterowniki dedykowane posiadają ograniczoną funkcjonalność, nowoczesne sterowniki PLC pozwalają na dowolne programowanie ich pracy zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami użytkownika oraz konkretnym przeznaczeniem danej maszyny, urządzenia czy budynku.

Dzięki temu, że sterownik PLC pozwala na swobodne programowanie algorytmów, można uzyskać znacznie szersze zastosowanie tych komponentów. W razie potrzeby algorytm sterownika może być zmieniony w zależności od wymagań albo całkowicie wymieniony na inny. Dla użytkowników sterowników do duża oszczędność czasu i pieniędzy!

Sterowniki PLC – bez skomplikowanego programowania

Nowoczesne sterowniki PLC nie muszą wymagać posiadania złożonej wiedzy programistycznej – aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się sterowniki ułatwiające programowanie dzięki wykorzystaniu łatwych w obsłudze programów i wizualizacji.

Programy dostarczane wraz ze sterownikami PLC przez ich producentów są możliwe do opanowania nawet przez te osoby, które nie posiadają specjalistycznego przygotowania w dziedzinie programowania.

Warto przy tym zaznaczyć, że coraz więcej używanych obecnie sterowników PLC pozwala na obsługę zdalną z zastosowaniem technologii webowych – internetowych. W rezultacie operator systemu może sprawdzać stan kontrolowanych procesów także wtedy, gdy nie znajduje się na miejscu. Dodatkowo, może wówczas prowadzić ich zdalną diagnostykę i serwis w razie wystąpienia problemów.

Wypróbuj sterowniki PLC Saia PCD Saia Burgess Controls!

Aktualnie w użyciu znajduje się wiele różnych sterowników PLC. Jednymi z najczęściej wybieranych są sterowniki szwajcarskiego producenta – firmy Saia Burgess Controls, która od lat zajmuje się tworzeniem zaawansowanej elektroniki dla branży automatyki.

Nowoczesne sterowniki PLC Saia PCD to optymalna propozycja z szeroką gamą funkcjonalności, która sprawdzi się w praktycznie każdej instalacji.

Wśród głównych zalet sterowników Saia PCD znajdują się:

  • przemysłowa jakość – trwałość na poziomie ponad 20 lat
  • wydajne jednostki bazowe wyposażone w mocne procesory
  • szeroki wybór modułów wejścia i wyjścia, co pozwala na dopasowanie sterowników do wielu instalacji
  • liczniki i wejścia przerwań umieszczone w jednostce bazowej sterownika PLC
  • wykorzystanie najbardziej popularnych standardów komunikacyjnych i sieci własnych
  • zdalny dostęp do sterowników, a także ich sieci, między innymi przez urządzenia mobilne
  • wspólny pakiet oprogramowania narzędziowego PG5 Controls Suite, który posiada pełną gamę praktycznych narzędzi, w tym narzędzia do budowy stron HTML w sterownikach, konfiguratory sieciowe oraz biblioteki programistyczne

Dostarczaniem sterowników PLC Saia Burgess Controls zajmuje się polska firma Sabur posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie automatyki. Swoim klientom zapewnia kompleksową obsługę – od doradztwa, poprzez projektowanie systemów, a skończywszy na ich wdrożeniu wraz z dedykowanym oprogramowaniem oraz serwisie.

Więcej informacji dotyczących oferty firmy Saia Burgess Controls można znaleźć na stronie internetowej firmy Sabur: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/sterowniki-swobodnie-programowalne-dla-automatyki.