Monitoring zużycia energii to nie tylko szansa na oszczędności, ale także szereg innych korzyści. Teraz można osiągnąć je z urządzeniami Saia PCD!

Nadmierne czy też niepotrzebne zużycie energii nie tylko przekłada się na wyższe koszty, ale również może przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska naturalnego. W związku ze stale rosnącymi kosztami energii wielu przedsiębiorców rozważa wdrożenie systemów pozwalających na monitoring zużycia energii w celu obniżenia rachunków.

Nowoczesny monitoring zużycia energii sprawdzi się w różnych obiektach, w tym między innymi w obiektach przemysłowych wykorzystujących nie tylko prąd, ale również inne media, a także w obiektach biurowych, użyteczności publicznej, w gospodarce komunalnej.

Systemy pozwalające na monitorowanie zużycia energii dostępne są także na bazie zaawansowanych urządzeń Saia PCD od szwajcarskiego producenta Saia Burgess Controls.

Dlaczego warto wybrać system oparty o szwajcarskie urządzenia Saia PCD?

Dobór odpowiednich rozwiązań w zakresie monitoringu zużycia energii pozwala na uzyskanie szeregu korzyści. System nie tylko sprawdza dokładne zużycie energii w danym momencie w wyznaczonych obszarach, ale również pozwala na dokonanie ograniczenia jego zużycia w tych miejscach, w których nie jest ona potrzebna.

Systemy monitoringu energii na bazie urządzeń Saia PCD nie wymagają czasochłonnego wdrożenia, a także są łatwe w konfiguracji. Nie trzeba stosować wówczas specjalnych narzędzi programistycznych, a także posiadać zaawansowanej wiedzy.

Wykorzystanie liczników energii i koncentratorów liczników impulsowych wyposażonych w interfejs S-Bus umożliwia natychmiastowe i automatyczne monitorowanie zużycia energii, a także innych mediów w zależności od potrzeb – ciepła, gazu, wody, sprężonego powietrza.

Dodatkowo, system może być także dowolnie rozbudowywany lub zmieniany w zależności do potrzeb. Istnieje także możliwość etapowego wdrażania inwestycji.

Podstawowe elementy systemu to:

  • jednostka nadrzędna w formie sterownika PLC z serii Saia
  • liczniki energii elektrycznej Saia PCD z interfejsem S-Bus
  • koncentratory liczników impulsowych – modele PCD7.H104SE i PCD7.H104D

Dokładny monitoring zużycia energii z wykorzystaniem powyższych elementów wspierany jest również przez odpowiednie oprogramowanie, które działa w standardzie HTML5. Oznacza to, że dostęp do danych możliwy jest także za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej z komputera stacjonarnego, laptopa, a także urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów.

Warto także wskazać, że systemy zajmujące się monitorowaniem zużycia energii mogą także wchodzić w skład nadrzędnych, większych systemów, na przykład odpowiedzialnych za kompleksowe sterowanie budynkiem.

Zalety systemu monitoringu zżycia energii Saia PCD:

  • szybkie i proste uruchomienie systemu w każdym obiekcie
  • automatyczny odczyt danych z liczników i koncentratorów
  • wygodna w obsłudze aplikacja wizualizacyjna w standardzie HTML5, która pozwala na bieżący odczyt i analizę danych z każdego miejsca, na różnych urządzeniach
  • możliwość zintegrowania z aplikacją chmurową, by gromadzić dane i zarządzać nimi także w przypadku obiektów rozproszonych
  • system nie wymaga prowadzenia zmian na poziomie automatyki, dlatego też jest jeszcze prostszy w użytkowaniu
  • system może bazować na wykorzystaniu bezprzewodowej transmisji danych, gdy kładzenie okablowania nie jest możliwe lub też byłoby utrudnione i kosztowne

Do skorzystania z rozwiązań w zakresie nowoczesnego monitoringu energii zaprasza firma Sabur, która w tym zakresie posiada wieloletnie doświadczenie.

Swoim klientom zapewnia kompleksowe wsparcie – od momentu zaprojektowania optymalnego systemu, poprzez dostarczenie wszystkich jego elementów, a skończywszy na jego wdrożeniu, a także niezbędnych pracach serwisowych. Firma dostarcza także usługę Sabur Developer Support, której celem jest zagwarantowanie prawidłowego działania dostarczonych aplikacji przez zdalny dostęp do informacji o instalacji oraz systematyczne przeglądy serwisowe.

Dokładne informacje o ofercie można znaleźć na stronie internetowej: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/systemy-zarzadzania-energia.