Poprzez wykorzystanie systemów SCADA można wspierać różne procesy technologiczne. Jakie funkcjonalności oferuje system SCADA ControlMaestro?

Systemy SCADA stosowane w automatyce pozwala na jeszcze efektywniejsze nadzorowanie procesów i zarządzanie nimi automatycznie i ręcznie. SCADA, czyli Supervisory Control And Data Acquisition to systemy projektowane z myślą o zastosowaniu przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, ale również używane są w wielu innych obiektach, między innymi komunalnych, handlowych, w transporcie.

Poprzez współpracę ze sterownikami PLC, a także czujnikami oraz urządzeniami wykonawczymi, na przykład zaworami i pompami systemy SCADA odpowiednio nadzorują, a także zarządzają podległymi elementami. Dzięki możliwości ich swobodnego programowania możliwe jest prowadzenie procesów zgodnie z opracowanym planem albo też ręcznie przez operatora, gdy pojawia się taka konieczność.

Jednym z popularnych systemów SCADA znajdującym się obecnie w użytku jest system ControlMaestro (dawniej Wizcon Supervisor), który dostarczany jest przez firmę Elutions. Co może zaoferować swoim użytkownikom?

System ControlMaestro – otwarty, kompletny i w pełni skalowalny

System SCADA ControlMaestro znajduje się w użyciu już od lat. To zaawansowany system cechujący się otwartością, kompletnością, a także skalowalnością, który kładzie nacisk skuteczne nadzorowanie, automatyzację, a także kontrolę procesów.

ControlMaestro to system o szerokim zastosowaniu, który bardzo często wybierany jest przez przedsiębiorstwa produkcyjne w różnych branżach, ale posiada on także znacznie szersze zastosowanie.

Poprzez szeroką gamę funkcji system SCADA ControlMaestro gwarantuje użytkownikom najlepsze wsparcie w każdym procesie!

Podstawowe funkcje systemu ControlMaestro:

  • stała kontrola procesów
  • efektywne pozyskiwanie danych
  • alarmowanie w wyznaczonych sytuacjach
  • wizualizacja procesów
  • gromadzenie i dystrybucja danych
  • kompleksowe raportowanie
  • praca jako lokalne HMI
  • możliwość korzystania z obsługi zdalnej

Korzystanie z systemu SCADA ControlMaestro pozwala użytkownikom na uzyskanie maksymalnej afektywności procesów, ich pełnego bezpieczeństwa, a także mobilności.

ControlMaestro 2018 – co nowego?

Aktualnie użytkownicy systemu ControlMaestro mogą korzystać z jego najnowszej wersji, która weszła do użycia w 2018 roku. Nowa wersja ControlMaestro to jeszcze większa mobilność, efektywność, a także bezpieczeństwo i otwartość systemu!

Najnowsza wersja tego systemu SCADA została przede wszystkim uaktualniona, aby współpracować z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych oraz przeglądarek internetowych.

Dzięki nowemu interfejsowi graficznemu użytkownika Maestro Aditum stworzonemu w technologii HTML5 system stał się jeszcze łatwiejszy w użytkowaniu, a także zapewnia dostęp do danych z dowolnego miejsca z użyciem przeglądarek internetowych lub też urządzeń mobilnych wyposażonych w systemy operacyjne Android oraz iOS.

Podniesiono również bezpieczeństwo pracy systemu SCADA ControlMaestro w sieciach IT. Zastosowanie specjalnego modułu AuditTrail pozwala na nadzorowanie i rejestrowanie aktywności użytkownika systemu, a szyfrowany transfer danych zapobiega ich przejęciu.

Najnowsza wersja systemu ControlMaestro może także jeszcze łatwiej współpracować razem z innymi systemami wspierającymi produkcję, a także kompleksowe zrządzanie przedsiębiorstwem, w tym z systemami MES, BI oraz ERP.

Dodatkowo, nowe systemy SCADA ControlMaestro 2018 pozwalają na obsługę danych historycznych – jeszcze prościej i dokładniej. Dzięki temu użytkownicy systemu mogą mieć stały podgląd nie tylko na dane rzeczywiste, ale także te historyczne.

Pobierz system ControlMaestro już teraz!

Jeśli także chcesz poznać bliżej system ControlMaestro, możesz pobrać go już teraz ze strony internetowej jego dostawcy – firmy Sabur, która od przeszło 25 lat zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań dla automatyki.

Więcej informacji o systemie SCADA ControlMaestro, a także link do pobrania najnowszej wersji systemu znajdują się na stronie internetowej: https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/oprogramowanie/systemy-scada-controlmaestro.